Mapa

Vitt

Romantická rybářská vesnička. Můžete si dát u pláže čerstvou rybu a vyrazit vláčkem zpět k parkovišti.

Mys Arkona

Vláček

Doveze vás z vesnice Putgarten až k mysu Arkona, nebo do rybářské vesničky Vitt.

Majáky

Menší maják byl postaven v roce 1827 a slouží jako muzeum majáků a záchraných operací. Větší z majáků byl postaven v roce 1902, je přístupný za poplatek a je z něj krázný výhled na celý poloostrov.

Vojenské bunkry

2 přístupné vojenské bunkry. Menší bunkr byl vystavěn ještě za časů Wehrmachtu. Větší bunkr byl postaven v letech 1979-86 a sloužil jako velitelství baltské námořní flotily východoněmecké armády.

Siebenschneiderstein

Bludný balvan na nejsevernějším místě Rujány. Pěkný výhled shora.

Peilturm

Elektrická vysílačka/maják vybudovaný v roce 1927. Vybavení bylo zničeno v roce 1945. Nyní je přístupná jako vyhlídková věž.

Jaromasburg

Kultovní místo slovanského kmene Ránů určené jejich bohu Svantovítovi (ten má nyní na místě dřevěnou sochu). Místo bylo užíváno od 9. do 12. století, kdy byl zničen v rámci kristianizace. V průběhu staletí se útes u Jaromasburgu stále více propadá do moře. Odhaduje se tak, že zachovaná část je pouhou třetinou původní rozlohy kultovního místa.

Procházka do Vittu

Díky dvěma schodištím (Königstreppe a Veilchentreppe) můžete slézt z útesu k pláži a projít se kolem krásných křídových útesů až do vesničky Vitt.

Vitt

Romantická rybářská vesnička. Můžete si dát u pláže čerstvou rybu a vyrazit vláčkem zpět k parkovišti.