Co je v mém okolí?

Kodaň

V hlavním dánském městě žije 777 tisíc obyvatel. Je známé kvůli soše malé mořské víly, ale v posledních letech hlavně díky moderní architektuře a kulinářským zážitkům.

Zábavní park Tivoli

Tivoli je zábavní park v dánské Kodani. Park byl otevřen v roce 1843 a jedná se o druhý nejstarší stále otevřený park na světě. Ročně ho navštíví přes 4,5 milionů lidí a jedná se o druhý nejnavštěvovanější park v Evropě. Nejznámější atrakcí je horská dráha Rutschebanen z roku 1914, která je jednou z nejstarších na světě.

Více informací →

Dánské národní muzeum

Dánské národní muzeum neboli Nationalmuseet vás provede dánskou historií a kulturou.

Více informací →

Ny Carlsberg Glyptotek

Muzeum založené synem zakladatele pivovaru Carlsberg nabízí největší sbírku starožitností v severní evropě a kolekci dánského a francouzského umění 19. století.

Více informací →

Nyhavn

Známé kodaňské nábřeží s barevnými domy a lodním kanálem. Nejfotogeničtější místo v Kodani.

Více informací →

Socha Malé mořské víly

Tato socha z roku 1913 je nejznámější památkou Kodaně. Každý den k ní přijdou tisíce turistů vyfotí se a přemýšlí jestli jim kvůli této soše stálo za to ujít takovou dálku. Většina obyvatel Kodaně nemá sochu příliš v lásce.

Více informací →

Christiánie

Polonezávislá anarchistická komuna v Kodani. Prohlásila se autonomní oblastí 26. září 1971 a nachází se ve čtvrti Christianshavn. Žije zde asi 850 obyvatel.

Více informací →
Dánsko