Nyhavn

Známé kodaňské nábřeží s barevnými domy a lodním kanálem. Nejfotogeničtější místo v Kodani.

Kodaň

Zábavní park Tivoli
Tivoli je zábavní park v dánské Kodani. Park byl otevřen v roce 1843 a jedná se o druhý nejstarší stále otevřený park na světě. Ročně ho navštíví přes 4,5 milionů lidí a jedná se o druhý nejnavštěvovanější park v Evropě. Nejznámější atrakcí je horská dráha Rutschebanen z roku 1914, která je jednou z nejstarších na světě.
Dánské národní muzeum
Dánské národní muzeum neboli Nationalmuseet vás provede dánskou historií a kulturou.
Ny Carlsberg Glyptotek
Muzeum založené synem zakladatele pivovaru Carlsberg nabízí největší sbírku starožitností v severní evropě a kolekci dánského a francouzského umění 19. století.
Nyhavn
Známé kodaňské nábřeží s barevnými domy a lodním kanálem. Nejfotogeničtější místo v Kodani.
Socha Malé mořské víly
Tato socha z roku 1913 je nejznámější památkou Kodaně. Každý den k ní přijdou tisíce turistů vyfotí se a přemýšlí jestli jim kvůli této soše stálo za to ujít takovou dálku. Většina obyvatel Kodaně nemá sochu příliš v lásce.
Christiánie
Polonezávislá anarchistická komuna v Kodani. Prohlásila se autonomní oblastí 26. září 1971 a nachází se ve čtvrti Christianshavn. Žije zde asi 850 obyvatel.

Dánsko

Kodaň
V hlavním dánském městě žije 777 tisíc obyvatel. Je známé kvůli soše malé mořské víly, ale v posledních letech hlavně díky moderní architektuře a kulinářským zážitkům.
Helsingør
Helsingør, anglicky Elsinor, je přístavní město na sever od Kodaně. Nachází se v něm hrad který je turisticky oblíben zejména díky Williamu Shakespearovi, který zde umístil děj své divadelní hry Hamlet.
Skagen
Nejsevernější dánské město. Písečné duny, majáky a muzea dělají ze Skagenu nejpopulárnější dovolenkové místo v Dánsku.

cotam.cz

Česko
Česká republika nabízí na malém prostoru obrovské množství památek i přírodních krás.
Slovensko
Krásná příroda, noční život, vysoké hory i zachovalé historické města a vesnice.
Německo
Největší země strední Evropy s rozmanitou historií, přírodou a unikátní kulturou.
Rusko
Transkontinentální země na východě Evropy a severu Asia. Rusko je nejrozlehlejší zemí světa a nabízí ohromné množství turisticky zajímavých míst.
Finsko
Země tisíce jezer má přes 5 milionů obyvatel.
Španělsko
Španělské království leží na Pyrenejském poloostrově a žije zde 48 milionů obyvatel. Je to jedna z turisticky nejvíce oblíbených zemí světa.
Dánsko
Dánské království je nejjižnější skandinávská země. V Dánsku žije 5,8 milionu obyvatel.
Island
Island je ostrovní severská země v Atlantském oceánu. Na ploše 103,000 km2 žije pouze 348 tisíc obyvatel, což dělá Island nejřídčeji osídlenou zemí v Evropě.