Mys Arkona

Nejsevernější místo Rujány nabízí dva majáky, procházku kolem křidových útesů, starou rybářskou vesnici Vitt, bývalé vojenské bunkry DDR, nebo pozůstatky slovanské osady.

Autem se dostanete jen do vesnice Putgarten. Doporučujeme jet vláčkem k mysu Arkona, pak se projít po pobřeží k vesnici Vitt a odsud opět vláčkem zpět na parkoviště.

Vláček
Doveze vás z vesnice Putgarten až k mysu Arkona, nebo do rybářské vesničky Vitt.
Majáky
Menší maják byl postaven v roce 1827 a slouží jako muzeum majáků a záchraných operací. Větší z majáků byl postaven v roce 1902, je přístupný za poplatek a je z něj krázný výhled na celý poloostrov.
Vojenské bunkry
2 přístupné vojenské bunkry. Menší bunkr byl vystavěn ještě za časů Wehrmachtu. Větší bunkr byl postaven v letech 1979-86 a sloužil jako velitelství baltské námořní flotily východoněmecké armády.
Siebenschneiderstein
Bludný balvan na nejsevernějším místě Rujány. Pěkný výhled shora.
Peilturm
Elektrická vysílačka/maják vybudovaný v roce 1927. Vybavení bylo zničeno v roce 1945. Nyní je přístupná jako vyhlídková věž.
Jaromasburg
Kultovní místo slovanského kmene Ránů určené jejich bohu Svantovítovi (ten má nyní na místě dřevěnou sochu). Místo bylo užíváno od 9. do 12. století, kdy byl zničen v rámci kristianizace. V průběhu staletí se útes u Jaromasburgu stále více propadá do moře. Odhaduje se tak, že zachovaná část je pouhou třetinou původní rozlohy kultovního místa.
Procházka do Vittu
Díky dvěma schodištím (Königstreppe a Veilchentreppe) můžete slézt z útesu k pláži a projít se kolem krásných křídových útesů až do vesničky Vitt.
Vitt
Romantická rybářská vesnička. Můžete si dát u pláže čerstvou rybu a vyrazit vláčkem zpět k parkovišti.

Rujána

Nacistické rekreační středisko Prora
Nedokončené nacistické rekreační středisko.
Sassnitz
Centrum Rujány
Jasmundský národní park
Křídové útesy
Binz
Nejkrásnější letovisko na Rujáně
Sellin
Sellin nabízí útulnou pláž s krásným molem. Na pláž se dostanete dlouhými schody, nebo i bezbariérově výtahem.
Mys Arkona
Nejsevernější místo Rujány nabízí dva majáky, procházku kolem křidových útesů, starou rybářskou vesnici Vitt, bývalé vojenské bunkry DDR, nebo pozůstatky slovanské osady.

Německo

Berlín
Metropole Německa. Sjednocené město.
Rujána
Koupání v Baltu a křídové útesy.

cotam.cz

Česko
Česká republika nabízí na malém prostoru obrovské množství památek i přírodních krás.
Slovensko
Krásná příroda, noční život, vysoké hory i zachovalé historické města a vesnice.
Německo
Největší země strední Evropy s rozmanitou historií, přírodou a unikátní kulturou.
Rusko
Transkontinentální země na východě Evropy a severu Asia. Rusko je nejrozlehlejší zemí světa a nabízí ohromné množství turisticky zajímavých míst.
Finsko
Země tisíce jezer má přes 5 milionů obyvatel.
Španělsko
Španělské království leží na Pyrenejském poloostrově a žije zde 48 milionů obyvatel. Je to jedna z turisticky nejvíce oblíbených zemí světa.
Dánsko
Dánské království je nejjižnější skandinávská země. V Dánsku žije 5,8 milionu obyvatel.
Island
Island je ostrovní severská země v Atlantském oceánu. Na ploše 103,000 km2 žije pouze 348 tisíc obyvatel, což dělá Island nejřídčeji osídlenou zemí v Evropě.